Webinar 22.07.2020

22 lipca 2020 r. Członkowie Oddziału Warszawa Wola uczestniczyli w webinarze szkoleniowym. W dalszym ciągu omawialiśmy zagrożenia biologiczne i chemiczne.

Koleżanka Małgorzata Nowacka inżynier chemii wprowadziła uczestników w ryzyko chemiczne występujące na stanowiskach pracy. Przypominała podstawy prawne, oznaczenia preparatów i mieszanin chemicznych, magazynowanie i przechowywanie, znaczenie karty charakterystyki materiałów chemicznych a na przykładzie stanowiska laboranta omówiła ryzyko chemiczne.

W drugiej części szkolenia koleżanka Agnieszka Dembińska Ekspert magazynowania materiałów niebezpiecznych przybliżyła urządzenia awaryjne stosowane podczas użytkowania substancji chemicznych. Dowiedzieliśmy się o wymogach prawnych oraz zagadnieniach technicznych stosowanych w myjkach do oczu i twarzy oraz natryskach awaryjnych.

Uczestnicy webinaru otrzymali prezent w postaci check listy – „Na co zwrócić uwagę montując urządzenia awaryjne”. Otrzymana check lista pomoże prawidłowo zarządzać urządzeniami awaryjnymi znajdującymi się na stanowiskach pracy.